Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Йосипівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04365626) був реорганізований і увійшов до складу Вільшанської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія Йосипівської сільської ради

Про село моє рідне ще не склали легенди
Про село моє рідне ще не линуть пісні
Та любуюся ним, коли цвітом вишневим
Вирує і квітне воно по весні.

Є у нашій країні місця знамениті
Є села - казки, є герої-міста.
Та люблю я своє,трудове, моє рідне,
Це про нього моя мова проста.

Тут в селі моїм ріднім,живуть люди трудящі,
Люди щедрі й привітні, на руках мозолі,
Не герої вони - їх діла героїчні,
Їм хорошим моїм, мій уклін до землі.

Про село моє рідне ще пісні заспівають,
Про село моє рідне ще легенди складуть.
Бо село моє-частка моєї Вітчизни,
А Вітчизні моїй – світла зоряна путь.

В.І.Присяжна

Йосипівська сільська рада розташована в центрі Вільшанського району, Кіровоградської області. Територія ради займає 3076,00 га. В її підпорядкуванні знаходиться два населених пункти – село Йосипівка та село Залізничне.

Перші історичні дані про наші населені пункти знаходимо в 1755 роках. Поселення в долині річки Репетуха біля впадіння її правої притоки (район нинішнього центрального ставу села Йосипівка), яке називалося до початку ХІХ століття Горлинко, було перейменовано на Юзефпіль (за однією із версій) в честь дружини Станіслава Фелікса – Щесного Потоцького - Юзефіни Амалії Мнішек.

В 1840 році поселення Юзефпіль і частина поселення Людвинка, яке впритул підходило до Юзефполя і в яких жили переважно єврейські та польські сім’ї, перейменовано з гідно з указом царя в містечко Юзефпіль. На той час в містечку проживали переважно євреї та поляки, знаходилося 2 православні церкви і 2 єврейські молитовні школи, церковно-приходська школа, єврейське училище, поштово-телефонне відділення, волосне управління, урядницький пункт, міщанське управління, синагога, сільська лікарня, 1 заїжджий двір, базари .Великий вплив на розвиток сіл мало прокладання залізничної дороги в 1890 році і будівництво залізничної станції Юзефпіль (Йосипівка).

Після революції в 1923 році у Юзефпольську сільську раду входили: село Юзефпіль, містечко Юзефпіль та село Березова Балка.

Голова сільської ради - Заврадинський.

Колективізація сільського господарства проходила одночасно з технічним переоснащенням села. З метою забезпечення технічного обслуговування новостворених колгоспів було створено Юзефпільську МТС. Уже в 1937 році вона обслуговувала понад 30 колгоспів.

Стрімкий розвиток території перервала війна. 2 серпня 1941 року територію села окупували німецько-фашистські загарбники.

В роки Великої Вітчизняної війни війська загарбників влаштували геноцид єврейському населенню по всій території України. Не минула ця жорстока, нелюдська риса фашизму і євреїв м.Юзефпіль. Вже в перші дні окупації було розстріляно майже всі євреї. Серед загиблих було мало чоловіків (вони воювали на фронті), а розстрілювали в основному молодь,жінок, дітей та людей похилого віку. Тіла загиблих скидали в колодязі, а після звільнення їх було перепоховано на єврейському кладовищі в загальних могилах. На даний час на місці старого кладовища залишились лише деякі надмогильні камені.

18 березня 1944 року село було звільнено радянськими військами. Ще гриміли бої а трудівники села взялися за відбудову зруйнованого війною господарства.

В1945 році в честь героя захисту м.Одеси полковника Осипова село перейменоване в село Йосипівка.

Землі Йосипівки - багаті чорноземи, тому й натхненна праця трудівників постійно дають відрадні результати. Від закінчення війни і по сьогоднішній день йосипівчани працюють в сільськогосподарському підприємстві. За всі роки воно неодноразово змінювало назву, центральну садибу. Але і тоді і тепер – це велике сільськогосподарське підприємство, працівники якого вирощують хліб, піклуються про тваринництво. В 1991 році в селі Йосипівка було створено колгосп ім. Шевченка, який очолив Микола Павлович Паранчевський. На даний час це - одне з найкращих господарств району. Дякуючи керівникові, який незважаючи на всі труднощі і на сьогоднішній день утримав і примножив господарство приватного сільськогосподарського підприємства ім. Шевченка. Наше господарство вирощує хліб та зернові, має велику молочно - товарну ферму, оснащену за останнім технічним розвитком. Займається підприємство і утриманням коневодства, племінні скакові коні якого здобувають престижні нагороди та призові місця на іподромах України.

Важливу роль в організації культурного будівництва, поліпшення побуту на селі відіграють сільські ради. І до 1993 року територія Йосипівської сільської ради декілька разів була об’єднана з сусідніми населеними пунктами, змінювався історичний центр села та назва сільської ради. Але 9 лютого 1993 року Кіровоградська обласна рада народних депутатів знову створила Йосипівську сільську раду і підпорядкувала їй села Йосипівка та Залізничне.

З жовтня 1993 року сільську раду очолив Макаринський Віктор Іванович.

В 1998 року по 2010 рік посаду сільського голови прийняла Холявіцька Валентина Гнатівна.

З 2010 року і по даний час Йосипівську сільську раду очолює Миколюк Володимир Миколайович.

За 23 роки Йосипівській сільській раді, дякуючи старанням сільських голів, вдалося утримати на своїй території: Йосипівську загальноосвітню школу І-ІІ ст., два дитячих садка: ДНЗ «Яблунька» (с.Йосипівка) та ДНЗ «Колосок» (с.Залізничне), фельдшерські пункти в с. Йосипівка та с.Залізничне.

На сьогоднішній день на території Йосипівської сільської ради проживають 738 чоловік.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *