Історія Йосипівської сільської ради
Про село моє рідне ще не склали легенди
Про село моє рідне ще не линуть пісні
Та любуюся ним, коли цвітом вишневим
Вирує і квітне воно по весні.
Є у нашій країні місця знамениті
Є села - казки, є герої-міста.
Та люблю я своє,трудове, моє рідне,
Це про нього моя мова проста.
Тут в селі моїм ріднім,живуть люди трудящі,
Люди щедрі й привітні, на руках мозолі,
Не герої вони - їх діла героїчні,
Їм хорошим моїм, мій уклін до землі.
Про село моє рідне ще пісні заспівають,
Про село моє рідне ще легенди складуть.
Бо село моє-частка моєї Вітчизни,
А Вітчизні моїй – світла зоряна путь.
В.І.Присяжна
Йосипівська сільська рада розташована в центрі Вільшанського району, Кіровоградської області. Територія ради займає 3076,00 га. В її підпорядкуванні знаходиться два населених пункти – село Йосипівка та село Залізничне.
Перші історичні дані про наші населені пункти знаходимо в 1755 роках. Поселення в долині річки Репетуха біля впадіння її правої притоки (район нинішнього центрального ставу села Йосипівка), яке називалося до початку ХІХ століття Горлинко, було перейменовано на Юзефпіль (за однією із версій) в честь дружини Станіслава Фелікса – Щесного Потоцького - Юзефіни Амалії Мнішек.
В 1840 році поселення Юзефпіль і частина поселення Людвинка, яке впритул підходило до Юзефполя і в яких жили переважно єврейські та польські сім’ї, перейменовано з гідно з указом царя в містечко Юзефпіль. На той час в містечку проживали переважно євреї та поляки, знаходилося 2 православні церкви і 2 єврейські молитовні школи, церковно-приходська школа, єврейське училище, поштово-телефонне відділення, волосне управління, урядницький пункт, міщанське управління, синагога, сільська лікарня, 1 заїжджий двір, базари .Великий вплив на розвиток сіл мало прокладання залізничної дороги в 1890 році і будівництво залізничної станції Юзефпіль (Йосипівка).
Після революції в 1923 році у Юзефпольську сільську раду входили: село Юзефпіль, містечко Юзефпіль та село Березова Балка.
Голова сільської ради - Заврадинський.
Колективізація сільського господарства проходила одночасно з технічним переоснащенням села. З метою забезпечення технічного обслуговування новостворених колгоспів було створено Юзефпільську МТС. Уже в 1937 році вона обслуговувала понад 30 колгоспів.
Стрімкий розвиток території перервала війна. 2 серпня 1941 року територію села окупували німецько-фашистські загарбники.
В роки Великої Вітчизняної війни війська загарбників влаштували геноцид єврейському населенню по всій території України. Не минула ця жорстока, нелюдська риса фашизму і євреїв м.Юзефпіль. Вже в перші дні окупації було розстріляно майже всі євреї. Серед загиблих було мало чоловіків (вони воювали на фронті), а розстрілювали в основному молодь,жінок, дітей та людей похилого віку. Тіла загиблих скидали в колодязі, а після звільнення їх було перепоховано на єврейському кладовищі в загальних могилах. На даний час на місці старого кладовища залишились лише деякі надмогильні камені.
18 березня 1944 року село було звільнено радянськими військами. Ще гриміли бої а трудівники села взялися за відбудову зруйнованого війною господарства.
В1945 році в честь героя захисту м.Одеси полковника Осипова село перейменоване в село Йосипівка.
Землі Йосипівки - багаті чорноземи, тому й натхненна праця трудівників постійно дають відрадні результати. Від закінчення війни і по сьогоднішній день йосипівчани працюють в сільськогосподарському підприємстві. За всі роки воно неодноразово змінювало назву, центральну садибу. Але і тоді і тепер – це велике сільськогосподарське підприємство, працівники якого вирощують хліб, піклуються про тваринництво. В 1991 році в селі Йосипівка було створено колгосп ім. Шевченка, який очолив Микола Павлович Паранчевський. На даний час це - одне з найкращих господарств району. Дякуючи керівникові, який незважаючи на всі труднощі і на сьогоднішній день утримав і примножив господарство приватного сільськогосподарського підприємства ім. Шевченка. Наше господарство вирощує хліб та зернові, має велику молочно - товарну ферму, оснащену за останнім технічним розвитком. Займається підприємство і утриманням коневодства, племінні скакові коні якого здобувають престижні нагороди та призові місця на іподромах України.
Важливу роль в організації культурного будівництва, поліпшення побуту на селі відіграють сільські ради. І до 1993 року територія Йосипівської сільської ради декілька разів була об’єднана з сусідніми населеними пунктами, змінювався історичний центр села та назва сільської ради. Але 9 лютого 1993 року Кіровоградська обласна рада народних депутатів знову створила Йосипівську сільську раду і підпорядкувала їй села Йосипівка та Залізничне.
З жовтня 1993 року сільську раду очолив Макаринський Віктор Іванович.
В 1998 року по 2010 рік посаду сільського голови прийняла Холявіцька Валентина Гнатівна.
З 2010 року і по даний час Йосипівську сільську раду очолює Миколюк Володимир Миколайович.
За 23 роки Йосипівській сільській раді, дякуючи старанням сільських голів, вдалося утримати на своїй території: Йосипівську загальноосвітню школу І-ІІ ст., два дитячих садка: ДНЗ «Яблунька» (с.Йосипівка) та ДНЗ «Колосок» (с.Залізничне), фельдшерські пункти в с. Йосипівка та с.Залізничне.
На сьогоднішній день на території Йосипівської сільської ради проживають 738 чоловік.